Vendosni fjalën kyçe....

Natyralisti 94-vjeçar thyen rekordin e Jennifer Aniston në “Instagram”


Sir David Attenborough ka thyer rekordin e aktores Jennifer Aniston për shpejtësinë e arritjes mbi 1 milionë ndjekës në Instagram.

Në moshën 94 vjeçare, Attenborough hyri në rekordet Botërore të Guinness pasi ndjekësit e tij shkuan në shtatë shifra në katër orë 44 minuta të enjten, shkruan BBC.

Atij iu desh vetëm një fjali për ta bërë këtë: “Ruajtja e planetit është tashmë një sfidë komunikimi”.

Në videon e tij të parë, prezantuesi veteran u tha ndjekësve të tij: “Unë jam duke e bërë këtë lëvizje dhe duke eksploruar këtë mënyrë të re komunikimi për mua sepse, siç e dimë të gjithë, bota është në telashe. Kontinentet janë në zjarr. Akullnajat po shkrihen. Shkëmbinj nënujorë koralesh po vdesin. Peshqit po zhduken nga oqeanet tona.  Lista vazhdon dhe vazhdon. Ruajtja e planetit tonë është tani një sfidë komunikimi.”

 

View this post on Instagram

 

David Attenborough has spent a lifetime travelling, exploring the wild places of our planet and documenting the living world in all its variety and wonder. He’s also witnessed the damaged caused. Saving our planet is now a communications challenge. We know what to do, we just need the will. That’s why we want to share this message on Instagram. Because there is hope and together, we can inspire change. Social media isn’t David’s usual habitat so while he’s recorded messages solely for Instagram, like the one in this post, we’re helping to run this account. In case you’re wondering, ‘we’ are Jonnie and Colin and we worked with David on A Life On Our Planet. So, as well as sharing the messages he’s recorded especially for this account we’ll also post some exclusive clips and behind the scenes content. Stay tuned.

A post shared by A Life On Our Planet (@davidattenborough) on


Tetorin e kaluar, aktorja Jennifer Aniston arriti mbi 1 milionë ndjekës në pesë orë e 16 minuta.

Mbajtësit e rekordeve për shpejtësinë e arritjes së 1 milion ndjekësve në Instagram:

  • Sir David Attenborough – katër orë 44 minuta (shtator 2020)
  • Jennifer Aniston – pesë orë 16 minuta (tetor 2019)
  • Duka dhe dukesha e Sussex – pesë orë 45 minuta (Prill 2019)
  • Kang Daniel, ylli i K-Pop – 11 orë 36 minuta (janar 2019)
  • Papa Françesku – 12 orë (Mars 2016)
  • David Beckham – 24 orë (maj 2015)