Vendosni fjalën kyçe....

Interi fiton me përmbysje ndaj Fiorentinës


Interi ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Fiorentinës në Seria A.

Kouame hapi sfidën për violët që në minutën e tretë të sfidës ndërsa Lautaro Martinez barazoi rezultatin në fund të pjesës së parë.

Me fillimin e fraksionit të dytë Ceccherini shënoi në portën e tij duke kaluar në avantazh zikaltërit.

Por vetëm 5 minuta më vonë violët barazojnë me Castrovilli dhe më pas Chiesa shënon golin e tretë për Fiorentinën në minutën e 63’.

Përmbysja e rezultatin për zikaltrit do vinte në vetëm dy minuta kur Lukaku shënoi për barazimin në të 87’ ndërsa në të 89’ u shënua goli i fitores nga D’Ambrosio.