Vendosni fjalën kyçe....

Mbajti peng në dyqan 52-vjeçarin, arrestohet një person në Korçë


Një 40-vjeçar është arrestuar në Korçë pasi mbajti peng në dyqanin e tij një 52-vjeçar.

Sipas policië ngjarja ka të bëjë me një sasi lekësh që pretendohet se personi me iniciale K.K. i kishte 40-vjeçarit.

Njoftimi

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

K.F., 40 vjeç, banues në Korçë.

Arrestimi i tij u bë pasi dyshohet se me vetëgjyqësi, ky shtetas ka mbajtur peng në dyqanin e tij shtetasin K. K., 52 vjeç, duke i hequr lirinë për rreth 30 minuta, me pretendimin se ky i fundit i kishte borxh autorit K. F., një sasi lekësh të cilën ende nuk ia kishte shlyer.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprat penale “Vetëgjyqësia” dhe “Heqja e paligjshme e lirisë”.