Vendosni fjalën kyçe....

Interi në finale pas 10 vitesh, publikohen formacionet e përballjes me Sevillan


Interi është kthyer pas më shumë se 10 viteve në një finale në gara europiane derisa do të luajë kundër Sevillës në Europa Ligë.

Hera e fundit kur Interi ishte paraqitur në një finale në Europë ishte në vitin 2010 ku do të ishte në finale të Ligës së Kampionëve kundër Bayern Munichut të Gjermanisë, finale të cilën e kishte fituar.

E pas asaj kupe, skuadra nga qyteti i Milanos kishte pasur një ecuri të çuditshme në ligë derisa shumë pak kishte marrë pjesë në gara europiane.

Pas 10 viteve, Inter synon ta fitojë një trofe dhe këtë mund ta bëjë sonte në finalen e Europa Ligë kundër Sevillës, e cila është njëra prej skuadrave eksperte për ta fituar këtë trofe.

E për të arritur të fitorja Conte ka angazhuar një formacion 4-4-2 ku në sulm do jenë Lautaro dhe Lukaku.

Në anën tjetër, Sevilla do të luajë me formacion 4-3-3 ku vijës sulmuese i prin Ocampos, de Jong dhe Suso.