Vendosni fjalën kyçe....

Meta reagon sërish mbi radhët në Kakavijë: Përgjegjësia bie vetëm mbi qeverinë, ndjesë për qytetarët


Kreu i Shtetit Ilir Meta, ka reaguar sërish mbi situatën e krijuar në Kakavijë ku mbetën për ditë të tëra në radhë mijëra qytetarë.

Meta thekson se përgjegjësia bie vetëm mbi qeverinë dhe shtetin shqiptar duke e quajtur të pafalshme papërgjegjshmërinë.

Më tej ai ka kërkuar ndjesë ndaj qytetarëve të cilëve kaluan netë në radhë.

Situata e krijuar në Kakavijë ka të bëjë vetëm me përgjegjësitë e paushtruara në kohën e duhur nga ana e qeverisë shqiptare ndaj shtetasve të Republikës.

PËRGJEGJËSIA është VETËM MBI QEVERINË shqiptare dhe shtetin.

Kjo është e PAFALSHME dhe e PAPRANUESHME sepse është vetëm PAPËRGJEGJSHMËRI!

Ju KËRKOJ NDJESË, si President i Republikës, të gjithë qytetarëve tanë, të cilët kaluan ato ditë dhe netë me sakrifica të jashtëzakonshme!”-shkruan Meta


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *