Vendosni fjalën kyçe....

Verstappen bën mrekullinë në Silverstone, fiton garën e parë sezonale


Max Verstappen ka arritur të bëjë mrekullinë në Çmimin e Madh të Silverstone në Britaninë e Madhe me Red Bullin e tij duke lënë pas vetes Hamilton e Bottas me dy makinat Mercedes që u nisën të parat në garën e sotme.

Në vendin e katërt mbërriti Leclerc me Ferrarin.

Tani për tani renditjen për pilotë e kryeson Hamilton i skuderisë Mercedes, i ndjekur nga kolegu i tij Bottas dhe në vendin e tretë është Verstappen.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *