Vendosni fjalën kyçe....

Bajerni i Mynihut i gatshëm të nënshkruajë me Kavanin, 33-vjeçari i larguar nga PSG-ja


Teksa largimi i Edinson Kavanit nga PSG-ja është thuajse i sigurt, në sulm për të marrë shërbimet e amerikano-jugorit është futur Bajerni i Mynihut.

Klubi gjerman e sheh uruguaianin si partnerin e duhur për Levandovskin. Tani për tani, bavarezët nuk kanë asnjë sulmues të nivelit të lartë dhe ardhja e Kavanit do ishte një goditje të cilën drejtuesit e klubit kanë kohë që e planifikojnë.

Te PSG-ja, sulmuesi nuk ka më vend duke qenë se aty janë Nejmar, Mbape e Ikardi e duke pasur parasysh moshën e madhe të Kavanit, largimi i tij është lajmëruar prej kohësh.