Vendosni fjalën kyçe....

Valencia në garë për mesfushorin shqiptar të Levantes


Mediat në Spanjë raportojnë se skuadra e Valencias është futur në garë për firmën e Enis Bardhit, pas paralajmërimeve se kapiteni i tyre, Dani Pareho, do të largohet nga “Mestalja”.

Trajneri i ri i Valencias, Havi Garsia, insiston që Bardhi të jetë zëvëndësimi për Parehon, por Valencia duhet të paguajë 50 mln euro Levanten

Vlera e Bardhit shkon deri më 30 mln euro dhe me këtë transferim, mesfushori shqiptar do të mbetej në qytetin e njëjtë. 25 vjeçari nga Shkupi, zhvilloi 30 ndeshje në këtë sezon, duke regjistruar 7 gola dhe 3 asiste.