Vendosni fjalën kyçe....

Ronaldo nxjerr në shitje apartamentin në ‘Trump Tower’ në New York pasi tifozët i bënë presion që të shkëputej nga ‘Burri i keq me flokë portokalli’


Superylli i futbollit Cristiano Ronaldo thuhet se është gati të humbasë gati 11 milion dollarë në shitjen e apartamentit të tij në Kullën Trump në New York.

Ronaldo uli çmimin e apartamentit të tij prej 2,509 metrash katrorë në katin e 47-të në 5 Avenue në 7,75 milion dollarë në maj, sipas të dhënave të pronave të cituara nga gazeta Sun.

Çmimi i ri është prej 9 milionë dollarësh është shumë më i ulët sesa 18.5 milionë dollarët që Ronaldo pagoi për apartamentin kur e bleu atë nga zhvilluesi italian i pasurive të patundshme – dhe bashkëpunëtori i biznesit i Trump – Alessandro Proto në vitin 2015.

Pasi Trump mori detyrën si president në 2017, tifozët nënshkruan një peticion duke e nxitur atë të shesë apartamentin, duke thënë se ‘të famshëm të profilit të lartë si Ronaldo kanë për detyrë të mbajnë qëndrim ndaj Trump’.

Nuk është e qartë nëse ylli i Juventusit e vendosi apartamentin në shitje si përgjigje e presionit të publikut apo për ndonjë arsye tjetër.

Çmimet e apartamenteve luksoze në Manhattan arritën kulmin rreth vitit 2015, kur Ronaldo e bleu dhe tregu u zhgënjye pasi shumë pasanikë të New York-ut u larguan nga qyteti mes bllokimeve pandemike Covid-19 vitin e kaluar.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *