Vendosni fjalën kyçe....

Tirana një hap larg titullit, fiton ndaj Flamurtarit, Skënderbeu në garë për Evropën pas fitores minimale ndaj Luftëtarit


Tirana ka marrë një fitore të pastër ndaj Flamurtarit, me rezultatin 2-0, duke shkuar një hap larg titullit kampion në javët e fundit të kampionatit.

Muci në minutën e 20’ dhe Ismajlgeci në minutën e 67’ i dhanë fitoren bardh e bluve.

Ndërsa në sfidën tjetër, Skëndërbeu fitoi minimalisht me Luftëtarin për të shpresuar për një vend në Europë.

Golin e vetëm të sfidës e shënoi Krasniqi në minutën e 75’.