Vendosni fjalën kyçe....

Ish-shoqja e ngushtë do publikojë një libër për Melanie Trump


Pas librit të John Bolton, një tjetër libër godet familjen Trump.

Këtë radhë, bëhet fjalë për një libër të Stephanie Winston Wolkoff, ish-ndihmësja dhe mikesha e zonjës së parë të amerikanëve, Melanie Trump.

Në vitin 2018, zonja Winston Wolkoff u detyrua të dilte nga Shtëpia e Bardhë, mes akuzave se ajo kishte përfituar nga inaugurimi i Presidentit Trump. Por ajo i mohon akuzat dhe pretendon se atë e kanë “flakur nga autobusi”, shprehje të cilën ajo e përdor për të treguar se e kanë larguar padrejtësisht nga Shtëpia e Bardhë.

Ajo mohon pretendimet që kompania e saj mori 26 milion dollarë në pagesa për të ndihmuar në planifikimin e ceremonisë së vitit 2017 dhe disa eventeve të asaj kohe, duke thënë se firma e saj ka marrë një total prej 1.62 milion dollarësh.

Vanity Fair raporton se në librin e saj, Wolkoff kujton se si nisi miqësia me Melaninë në Neë York, rolin e saj si këshilltarja e besuar e Zonjës së Parë dhe largimin e saj të papritur dhe shumë publik.

Libri i Wolkoff me titull “Melaniae dhe Unë”, do të dalë në 1 shtator, pra 2 muaj përpara zgjedhjeve presidenciale.