Vendosni fjalën kyçe....

Konflikt me armë për kullotat, plagoset 21-vjeçari në Delvinë


Një konflikt me armë gjahu ka ndodhur në Delvinë ku ka mbetur i plagosur një 21-vjeçar.

Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në fshatin Rusan në Delivnë dhe motiv besohet të ketë qenë ndarja e kullotave.

Policia ka identifikuar autorin dhe po punon për arrestimin e tij.

Në spitalin e Delvinës ka shkuar i dëmtuar në këmbë me armë gjahu shtetasi L.K., 21 vjeç, banues në fshatin Rusan, Delvinë, i cili është jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja ka ndodhur rreth 3 km larg Delvinës për çështje kullotash.

Polica ka identifikuar autorin dhe po punohet për kapjen dhe arrestimin e tij”-njofton policia.