Vendosni fjalën kyçe....

Yuri Kim mbyll sot takimet me anëtarët e Këshillit Politik, i fundit me Petrit Vasilin


Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim sot do të zhvillojë takimin e fundit në kuadër të Reformës Zgjedhore me një nga anëtarët e Këshillit Politik.

Ndërsa ditët e shkuara është takuar me Damian Gjiknurin, Oerd Bylykbashin dhe Rudina Hajdarin, takimi i fundit do të jetë me përfaqësuesin e LSI-së, Petrit Vasilin.

Ky takim vjen vetëm 3 ditë para përfundimit të Reformës Zgjedhore, që sicc e deklaroi kryedemokrati Lilzim Basha para ambasadores amerikane, duan ta përfundojnë më 31 maj.