Vendosni fjalën kyçe....

“Testimi e vetmja mënyrë për të kuptuar përhapjen e virusit” – Basha falënderon SHBA-në për ndihmën


Kreu i Partisë Demokratike, Basha, ka falënderuar SHBA-në dhe ambasadën amerikane në Tiranë për ndihmën e dhënë lidhur me Covid-19.

Në një status në Twitter, kryedemokrati tha se falë ndihmës amerikane është mundësuar rritja e testimeve e aktivizimi i mbikëqyrjes së të infektuarve.

Basha thekson se testimi është e vetmja mënyrë për të kuptuar përhapjen e virusit.

“Mirënjohje SHBA & @USAmbAlbania për ndihmën kundër COVID-19.Falë saj, mundësohet rritja e testimeve & aktivizimi i zbulimit dhe mbikqyrjes së të infektuarve & kontakteve të tyre.Testimi është e vetmja mënyrë për të kuptuar përhapjen e virusit dhe projektuar rrugëdaljen nga kriza”, shkruan Basha.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *