Vendosni fjalën kyçe....

“Pininfarina” prezanton modelin krejtësisht elektrik (Fotot)


Një model i rrallë i Pininfarina Battista është zbuluar së fundmi. Ajo do jetë terësisht elektrike duke ndjekur tendencën më të fundit të tregut të makinave.

Makina ka ndotje thuajse zero në mjedis dhe arrin nga 0 në 100 kilometra në më pak se 2 sekonda, duke qenë ndër makinat më të shpejta në botë.

Mjeti mund të bëjë 450 kilometra me një karikim dhe është e pajisur me të gjitha teknologjitë moderne pa llogatitur këtu pamjen e jashtme e të brendshme, që e bëjnë një mrekulli inxhinierike.