Vendosni fjalën kyçe....

Vangjush Dako “non grata” nga SHBA-ja, Rama: Nuk më tregon dot Departamenti i Shtetit kë të kem mik


Kryeministri Edi Rama pyetjes se pse nuk e largon nga Partia Socialiste ish-kryetarin e Bashkisë Durrës, Vangjush Dako i shpallur “non grata” nga Departamenti i Shtetit Amerikan.

Rama deklaroi se Dako është miku i tij dhe Departamenti i Shtetit nuk mund t’i tregojë se kë të ketë mik.

Dako është miku im dhe departamenti Amerikan nuk mund të më përcaktojë kë të ketë mik. Dako do largohet nga Partia Socialiste kur të ngrihet një akuzë konkrete ndaj tij”-deklaroi Rama.