Vendosni fjalën kyçe....

Përfundon takimi mes Kurtit dhe Mustafës, nuk japin asnjë detaj për mediat


Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, dhe ai i VV-së, Albin Kurti, pas takimit të sotëm që ka zgjatur rreth dy orë janë larguar nga i Kuvendit të Kosovës pa treguar se çfarë ka ndodhur brenda në takim.

Ky ka qenë takimi i tyre i tretë pas 26 dhjetorit, ndërkohë edhe përkundër pritjeve të shumta që sot do të kishte ndonjë marrëveshje potenciale, duket se dy partitë nuk kanë arritur kurrfarë marrëveshje, raporton Gazeta Express.

Pas gjithë këtyre muajve negociata, kjo është hera e parë që dy partitë nuk zgjedhin të prononcohen për media rreth asaj se çfarë ka ndodhur në tryezën e bisedimeve