Vendosni fjalën kyçe....

Kryebashkiaku i Mallakastrës reagon pas akuzave të PD-së: S’jam ndaluar në asnjë rast nga policia greke


Kryebashkiaku i Mallakastrës Qerim Ismailaj, nuk ka vonuar të përgjigjet ndaj akuzave të Partisë Demokratike se ai është objekt i ligjit të dekriminalizimit.

Në një prononcim për mediet, Ismailaj tha se ai nuk është ndaluar asnjëherë nga policia greke dhe se është i hapur për çdo verifikim.

“Nuk kam asnjë lloj dijenie. Jam i hapur për çdo lloj verifikimi të mundshëm. Unë punoj si kryetar, kam dorëzuar formularin e dekriminializimit. Nuk jam ndaluar nga policia greke, në asnjë rast”, tha Ismailaj.

Ndërkohë lidhur me vizitën e tij në Greqi dy javë më parë, Ismailaj tha se kishte vizituar të motrën për arsye familjare.

 “Unë kam motrën në Greqi, ka pasur sebepet e veta familjare, ky është shkaku”, u shpreh Ismailaj.

Në momentin kur u pyet nga gazetarët,  Ismailaj po vizitonte familjen e 51-vjeçares Drita Saliaj, e cila u gjet një ditë më parë e pajetë në rezervuar.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *