Vendosni fjalën kyçe....

Policia arreston 2 të rinj kuksianë: Po vidhnin naftë nga 3 trajlera


Dy të rinj nga Kukësi janë arrestuar nga policia, ndërsa një i tretë është shpallur në kërkim nën akuzën për ‘vjedhje’. Sipas uniformave blu, të rinjtë u kapën duke vjedhur naftë në 3 mjete trajler në vendin e quajtur ‘Ura e Drinit të Zi’.

“Kapen duke vjedhur naftë, arrestohen në flagrancë nga Policia 2 shtetas, si dhe shpallet në kërkim një tjetër.

Specialistët për Hetimin e Krimit në komisariatin e Policisë Kukës, arrestuan në flagrancë shtetasit;

– E.Sh.(D), 22 vjeç, banues në Domaj, Kukës.

-A.M., 21 vjeç, banues në Mohole, Kukës.

Si dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit Sh.S., 24 vjeç, banues në Kolosjan, Kukës.

Këta shtetas, në vendin e quajtur “Ura e Drinit të Zi”, në bashkëpunim me njeri-tjetri, janë konstatuar nga shërbimet e Policisë duke vjedhur naftë në 3 mjete trajler.”– thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës për veprën penale “Vjedhja, kryer në bashkëpunim”.