Vendosni fjalën kyçe....

Tërhiqet Juventusei, Cavani drejt Atletico Madrid


Edinson Cavani është gjithnjë e më afër kalimit në Atletico Madrid pasi që Juventusi nuk dëshiron ta transferojë atë, shkruan Calciomercato

Sulmuesi 32 vjeçar ka kontratë me Paris Saint-Germain e cila skadon në fund të këtij sezoni dhe ai është gati të largohet

Cavani ishte interesuar për një rikthim në Itali por pavarësisht raporteve për një interesim të Juves për të, kampionët e Serie A nuk e duan atë.

Atletico, në anën tjetër i kanë ofruar atij një kontratë tri vjeçare dhe marrë parasysh moshën e tij kjo gjë e konfirmon kalimin e tij tek skuadra spanjolle.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *