Vendosni fjalën kyçe....

Princi Philip del nga spitali, kthehet në kohë për të kaluar Krishtlindjet me mbretëreshën


BBC shkruan se duka i Edinburgut është rikthyer në kohë në shtëpi për Krishtlindje, pasi ka kaluar katër netë në spital.

Princi Philip, i cili është 98 vjeç, u shtrua të premten në Spitalin e Mbretit Edëard VII në Londër me këshillën e mjekut të tij.

Sot Pallati Mbretëror ka lajmëruar se duka është rikthyer këtë të martë në pronën e mbretëreshës në Sandringham dhe falenderon njerëzit për urimet e tyre.

Buckingham Palace tha se duka ishte kthyer në Pasurinë e Mbretëreshës në Norfolk të Martën dhe falënderoi njerëzit për “dëshirat e tyre të mira”.

Vetë mbretëresha udhëtoi për në Sandringham të premten, ku mori pjesë në një meshë për Krishtlindjet.

Princi Philip u tërhoq nga jeta publike në gusht të vitit 2017 dhe hoqi dorë nga të gjitha detyrat zyrtare. Paraqitja e tij e fundit në publik ishte dasma e Lady Gabriella Windsor në muajin maj.