Vendosni fjalën kyçe....

Rama çon Zaev, Vuçiç dhe Gjukanoviç në Durrës, vizitojnë zonat e prekura nga tërmeti


Kryeministri Edi Rama, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjykanoviç dhe Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, kanë parë shkuar ditën e sotme në Durrës për të parë nga afër zonat e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Tre krerët e qeverive të Ballkanit Perëndimor ndodhen në vendin tonë për projektin “mini-schengenit”.

Rama i ka njohur homologët e tij me dëmet e tërmetit dhe situatën si po e përballon qeveria.