Vendosni fjalën kyçe....

“Shteti e shqiptarët të më ndihmojnë të gjej mbesën e babain e saj” – Qytetari apel nga spitali


Një qytetar kërkon ndihmën e autoriteteve e qytetarëve për të zbuluar se ku është mbesa e tij e mitur.

Ai ka publikuar foton ndërsa u bën thirrje autoriteteve shtetërore që ta ndihmjnë që ta gjejë.

‘Motra është në gjendje të rëndë, djali është në gjendje të shokuar por është në gjendje të mirë shëndetësore. Kërkoj vetëm një gjë nga shteti, është në Lezhë, është ne spital, është ne morg, ështe nën rrenoja. Unë jam daja i vajzes. Kjo ështe Drita Cakoni, 15-vjeçe. Pashaportën e të atit nuk e kam, vetëm të mbesës. I bëj thirrje dhe shqiptarëve të më ndihmojnë për te zbuluar ku është.’ – thotë ndër të tjera qytetari.