Vendosni fjalën kyçe....

“Ky është mision, jo shfaqje” – Kanye West përlot qindra të burgosur në SHBA (Video)


Superylli amerikan i muzikës dhe manjati i modës, Kanye West, vizitoi duke sjellë ‘Shërbimin e tij të famshëm të së Dielës’ te të burgosurit në një burg në Houston, Teksas, duke e përshkruar përpjekjen si një ‘mision, jo shfaqje’.

Artisti ‘Jesus Is King’ u shfaq në burgun e qarkut Harris këtë javë me korin e tij dhe interpretoi për të burgosurit. Vizita erdhi përpara paraqitjes së pritshme të West në kishën Lakeëood të Joel Osteen, e planifikuar për të dielën.

Qindra të burgosur e pritën me entuziazëm interpretimin e West me shumë prej tyre që u përlotën.