Vendosni fjalën kyçe....

Kapen në Greqi 38 kg hashash, ndalohet një shtetas shqiptar dhe një grek


38 kg marijuanë janë kapur në kufirin Greko-Shqiptar si edhe 4 kg pluhur hashashi, rreth 1 kg hashash çokollatë dhe mbi 2 kg vaj hashashi.

Operacioni është zhvilluar në Kozani. Në pranga ka rënë një shqiptar 25-vjeç dhe një grek 27-vjeç. Gjatë kontrollit në mjetin ku udhëtonin u gjetën dhe sekuestruan:

32 pako me 38 kg 760 gram marijuanë

4 kg 200 gram pluhur hashashi

990 gram hashash çokollatë

2 kg 270 gram vaj hashashi

3 celularë me 3 karta SIM

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *