Vendosni fjalën kyçe....

Policia turke sekuestron 1.8 tonë drogë, një pjesë e kapur nga kamionët që vinin nga Shqipëria


Autoritetet turke kanë zhvilluar një operacion të madh antidrogë i cili ka përfunduar me sekuestrimin e 1.8 tonë.

Sipas mediave turke droga vinte nga disa vende dhe u zhvilluan 6 operacione të ndara në 8 rrethe.

Nuk ka ende detaje rreth emrave dhe kombësisë qe kane personat e arrestuar. Ndërkohë që mësohet se hetimet për këtë trafik te organizuar kishin nisur prej se paku 6 muajsh.

Dyshohet se droga ishte e maskuar ne kamionë, që vinin nga Shqipëria.