Vendosni fjalën kyçe....

Skandali “Me Too” në Hollivud, Katy Perry e para grua që akuzohet për ngacmim seksual


Katy Perry është e para grua e famshme, e cila akuzohet për ngacmim seksual pas fushatës “#Me too” e cila vazhdon ende.

Sikurse shkruan “The Sun”, një model pretendon se këngëtarja i ekspozoi organet e tij gjenitale në një festë.

Josh Kloss, 38 vjeç, thotë se ai po pinte me princeshën e popit, kur ajo papritmas i tërhoqi rripin e belit nga pantallonat e tij për të zbuluar organet gjenitale.

Këto akuza të Kloss vijnë nëntë vjet pasi xhiroi videon me Katy Perry, për hitin e saj të vitit 2010 “Teenage Dream”.

Miqtë e këngëtares kanë reaguar me zemërim ndaj modelit, duke e akuzuar për “gënjeshtar” ndërsa akuzat e tij i përshkruajnë si “broçkulla”.

Katy është ylli i parë global grua, që përballet me akuzat për ngacmim seksual, që kur shpërtheu skandali “Me Too” në industrinë e filmit dhe muzikës.

Kloss thotë se incidenti ka ndodhur më 14 korrik 2012, në festën e ditëlindjes së një miku në Kaliforni, shtatë muaj pasi Katy u nda nga bashkëshorti Russell Brand.

Ai tregon se po i prezantonte këngëtares disa miq, kur ajo i uli pantallonat për t’i treguar organet e tij gjenitale të tjerëve.

“A mund ta imagjinoni se sa patetik dhe i turpëruar u ndjeva?”, thotë ai.