Vendosni fjalën kyçe....

Tërmeti 6.8 ballë tund disa qytete në Kili


Një tërmet i fuqishëm i magnitudës 6.7 i shkallës rihter ka tronditur pak minuta më parë disa qytete në Kili.

Sipas USGS, epiqendra e tërmetit ka qenë në një thellësi prej 20 kilometrash në det, rreth 96 kilometra nga qyteti San Antonio dhe 160 kilometra nga kryeqyteti Santiago.

Autoritetet nuk kanë dhënë alarm për cunami.