Vendosni fjalën kyçe....

Asnjë skuadër nuk ia del të kalojë një tur në Europë, Kukësi skualifikohet përballë Debrecenit


Ka zgjatur vetëm një tur eksperienca e Kukësit në Europa League duke u eleminuar përballë Debrecenit në sfidën e luajtur në Elbasan Arena.

Pavarësit se tentoi që të luftonte për një kualifikim me golin e shpejtë të avantazhit me Et’hemin.

Por ky avantazh zgjati vetëm pjesën e parë pasi hungarezët barazuan në pjesën e dytë duke vulosur rezultatin e përgjithshëm 4-1 pas fitores së parë 3-0.

Kukësi i bashkohet skuadrave të Laçit, Teutës dhe Partizanit të cilat u eliminuan nga garat evropiane.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *