Vendosni fjalën kyçe....

Aksidenti më i keq në histori, vriten 9 persona nga rrëzimi i avionit në Suedi


Nëntë persona kanë humbur jetën në një aksident avioni në Suedinë veriore, sipas shërbimeve të emergjencës.

Avioni po përdorej nga parashutistët, kur u rrëzua përtokë rreth 6 kilometra në juglindje të Umeas, raportojnë mediat suedeze.

Aeroplani u rrëzua rreth orës 2 të orës lokale dhe shkaku i incidentit është nën hetim.

Shoqata e parashutës suedeze u tha gazetarëve se incidenti është më i keqi në historinë e aviacionit suedez.