Vendosni fjalën kyçe....

Stuhitë dhe reshjet e shiut lenë pa drita Divjakën dhe Beratin


Qyteti i Beratit dhe i Divjakës kanë mbetur pa drita për shkak të dëmtimit të rrjetit nga moti i keq.

Raportohet se në Divjakë energjia elektrike mungon prej orës 17:00 të pasdites, ndërsa Berati ka mbetur i gjithi pa drita prej orës 18:00. Rreshjet e shiut dhe erërat e forta kanë dëmtuar rrejtin e transmetimit dhe kanë rrëzuar shtyllat e korentit.

OSHEE ndodhet në terren në pikat problematike dhe kanë nisur punën për riparimin e defekteve dhe rikthimin e energjisë.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *