Vendosni fjalën kyçe....

“Nusja kufomë” – Sa të vërteta janë fotot e vajzës që bëri “50 operacione” vetëm t’i ngjante Angelina Jolie


Fotot e një gruaje janë bërë virale në rrjet, pasi pretendonte se i ishte nënshtruar 50 ndërhyrjeve kirurgjikale për t’u dukur si Angelina Jolie.

Mirëpo në vend të kësaj, ajo dukej si një version shumë i shëmtuar i aktores, saqë komentuesit e kanë quajtur “Nusja kufomë”.

Por ekipi i “RT”-së ka konfirmuar se fotot nuk janë origjinale, por përkundrazi ato janë të modifikuara me Photoshop.

Historia e gruas iraniane të quajtur Sahar Tabar u bë virale në rrjet këtë javë, kur sajti i lajmeve belg “Sudinfo” raportoi se ajo kishte bërë 50 operacione plastike që të dukej si Jolie.

Po ashtu vajza thoshte se kishte humbur 40 kilogramë, vetëm që të bëhej po aq e dobët sa aktorja e famshme.

Fotot e postuara në llogarinë e Tabar-it në “Instagram” u përhapën shumë shpejt, dhe atë filluan ta quajnë “Nusja kufomë”.

Por fotografitë e saj rezultuan të modifikuara, të paktën pjesërisht. Njësia e verifikimit të RT-së shqyrtoi historinë dhe gjeti disa arsye pse pamja e gruas ishte manipuluar në mënyrë dixhitale.

Për fillestarët, grupi i verifikimit citon dy imazhe që u postuan në llogarinë e Tabar më 1 prill dhe 2 prill. Të dyja duket se po imitojnë pamjen e Jolie, por fotografia e publikuar në ditën e dytë, tregon një “shtrembërim të rëndë’ në fytyrën e saj. Përdor Photoshop. “

Një tjetër imazh i publikuar më 30 nëntor, nuk e tregon qartë fytyrën e saj.

“Mospërputhja në pamjen e saj na tregon se kjo nuk është pamja e saj standarde,” përfundoi ekipi i RT. “Videot e postuara në llogarinë e Instagramit, të cilat do të ishin më të vështira për mjekun, nuk tregojnë të njëjtin nivel ndërhyrjeje”.

Një burim në Iran,, konfirmoi për “RT” se Tabar njihet për operacionet e shumta estetike, mirëpo fotografitë e saj ku duket si një version i shëmtuar i Jolie, janë t% shtrembëruara me Photoshop.

Nëse kjo është një përpjekje nga ana e 19-vjeçares që të fitojë popullaritet, duket se po funksionon.

Llogaria e saj në “Instagram” u shtua me mbi 60,000 njerëz vetëm të enjten, ditën kur fotografitë e saj u bënë virale në mediat sociale.

VINI RE: Ky material është pronësi intelektuale e RT