Vendosni fjalën kyçe....

Anija ushtarake ruse dhe ajo amerikane për pak sa nuk përplasen në Detin Filipinas (Video)


Një anije ruse luftarake dhe një amerikane për pak u përplasën në ujërat e detit Filipinas. Ngjarja ndodhi rreth orës 11:45 siç njofton Marina amerikane.

Dy anijet erdhën aq afër sa për 30 metra përplaseshin dhe sipas deklaratës së publikuar nga Washington, ky veprim ishte provokues nga ana e rusëve.

Sipas Moskës kapiteni i anijes ruse ishte ai që mori vendimin për ndryshim drejtimi sepse ndryshe dy anijet do të ishin përplasur dhe do të kishte shumë viktima.