Vendosni fjalën kyçe....

Rrëzohet helikopteri në Venezuelë, humbin jetën 7 ushtarakët në bord


Një helikopter ushtarak i Venezuelës është rrëzuar, duke vrarë të shtatë personat në bord. Viktimat përfshijnë tre kapitenë, dy majorë dhe dy nënkolonelë.

Helikopteri “Cougar” po fluturonte nga Caracas në San Carlos, në shtetin e Cojedes. Ai u rrëzua pak pasi kishte lënë kryeqytetin venezuelian, në një zonë të pyllëzuar të komunës së Caracas, El Hatillo.

Presidenti Maduro shprehu ngushëllimet e tij për të afërmit dhe miqtë e “oficerëve të denjë të vendit”, të cilët kanë humbur jetën në incident.

Të shtunën, Maduro mbikëqyri stërvitjen e ushtrisë në El Pao, shtet i Cojedes.

Ai akuzoi Uashingtonin dhe mbështetësit e udhëheqësit të opozitës, Juan Guaido, për konspiracion “për të dobësuar, ndarë dhe shkatërruar forcat e armatosura të Venezuelës nga brenda” duke përdorur shuma të mëdha parash.