Vendosni fjalën kyçe....

Dortmund barazon dhe i dorëzon titullin Bayernit


Bayern Munchen po i drejtohet një tjetër titulli kampion në Bundesligën gjermane. Në “Allianz Arena”, skuadra bavareze mposhti Hannoverin e vendit të fundit me rezultatin 3-1, duke marrë 3 pikë të çmuara, kur kanë mbetur edhe dy javë nga fundi i sezonit.

Robert Lewandowski ishte ai që zhbllokoi situatën për bavarezët e drejtuar nga Niko Kovaç, ndërsa Goretza dyfishoi shifrat. Jonatas, i cili u ndëshkua edhe me karton të kuq, shënoi golin e vetëm për Hannoverin, ndërsa Ribery fiksoi rezultatin në 3-1.

Tashmë diferenca mes Bayern Munchen dhe Borussia Dortmund është 4 pikë, pasi skuadra e Lucien Favre nuk shkoi më shumë sesa barazimi 2-2 ndaj Werder Bremenit të Milot Rashicës.

Pulisiç dhe Paco Alcacer i dhanë avantazhin e dyfishtë Dortmundit, që nuk diti ta ruajë atë, pasi Werder Bremen barazoi me gola të Mohëald dhe Claudio Pizzarros.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *