Vendosni fjalën kyçe....

Ku do jetë Basha në protestën e sotme, si do shpërndahen ish-deputetët demokratë


Ish-deputetët e Partisë Demokratike do shpërndahen sot bashkë me ata të LSI-së në rrugët që do bllokohen duke nisur nga ora 18:00.

Kreu i PD-së, Basha, në fjalën e tij gjatë prezantimit të platformës së qeverisë tranzitore, u bëri thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në protestën e ditës së sotme.

Si do shpërndahen ish-deputetët e PD-së

Qarku Shkodër – në kryqëzimin e rrugës në Kryebushat

Flamur Noka, Lorenc Luka, Bardh Spahia, Izmira Ulqinaku, Romeo Gurakuqi

Qarku Kukës –  Ura e Drinit në hyrje Rrugës së Kombit

Isuf Çela

Qarku Lezhë – Mbikalimi Milot

Lindita Metaliaj, Andon Frrokaj

Qarku Dibër – Ura në kryqëzimin Burrel – Rrëshen- Klos

Xhemal Gjunkshi

Qarku Durrës – Plepa, në hyrje të Autostradës

Edi Paloka, Florion Mima, Oerd Bylykbashi, Fatbardha Kadiu, Oriola Pampuri

Qarku Elbasan – Mbikalimi Bradashesh

Lulzim Basha, Edmond Spaho, Endri Hasa, Luçiano Boçi

Qarku Korçë – Rruga nacionale në hyrje të Korçës

Ervin Salianji, Hekuran Hoxhalli

Qarku Fier – Rruga nacionale, Ura Mbrostar

Luan Baçi

Qarku Vlorë – Hyrje e superstradës Vlorë- Levan

Nadire Meçorapaj

Qarku Berat – Ura Vajgurore dhe dalje Beratit, Aksi Berat – Ura Vajgurore

Astrit Veliaj

Qarku Gjirokastër – Kryqëzim i rrugës Përmet-Tepelenë- Gjirokastër

Tritan Shehu

Qarku Tiranë – Tiranë, Rrethrrotullimi “Shqiponja”

Gazment Bardhi, Gent Strazimiri, Grida Duma, Dhurata Çupi, Jorida Tabaku, Valentina Duka, Genc Pollo, Agron Shehaj, Aldo Bumçi, Klevis Balliu, Albana Vokshi, Halim Kosova, Enkelejd Alibeaj