Vendosni fjalën kyçe....

Polici francez rrëzohet në tokë, kolegët rendin ta ndihmojnë (Video)


Një oficer policie u rrëzua përtokë pasi u plagos në përleshjet me protestuesit në Paris në demonstratën masive të organizuar nga Jelekët e Verdhë dhe sindikatat.

Videoja e policit që u plandos përtokë u publikuar nga thuajse të gjitha mediat. Efektivi shoqërohet nga kolegët e tij dhe papritmas biz përtokë.

Më pas ai u mor nga policët e tjerë dhe iu dha ndihmë mjekësore.

Dhjetëra mijëra francezë mbushën paraditen e sotme rrugët e kryeqytetit në demonstratat më masive të këtyre muajve të fundit duke kërkuar kushte më të mira pune, rritjen e rrogave si dhe uljen e taksave.