Vendosni fjalën kyçe....

PSG-ja pastron ekipin, priten 10 largime pas dështimit në Champions


Pavarësisht dominimit të kampionatit francez, drejtuesit e PSG-së janë të pakënaqur me paraqitjen e ekipit në Ligën e Kampionëve dhe për këtë arsye kanë vendosur të bëjnë revolucion në merkaton e verës.

Në listën e largimeve janë një numër i madh lojtarësh dhe po kështu edhe emrat që do vijnë janë të shumtë. I pari në listë është portieri italian, Buffon, kontrata e të cilit përfundon në verë.

Po kështu në këtë listë bëjnë pjesë braziliani Alves, sulmuesi uruguaian Cavani si dhe dy gjermanët Draxler e Choupo-Moting. Emra të tjerë që mund të largohen janë Meunier, Nkunku, Kurzawa e Nsoki.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *