Vendosni fjalën kyçe....

Gabon Kukësi, Partizani një hap larg titullit


Kukësi ka pësuar një humbje surprizë dhe me shumë pasoja në garën për titullin kampion.

Edhe pse ndërroi trajner, ekipi verior u mund prej Flamurtarit me rezultatin 2-1 duke e çuar në 12 pikë largësinë nga Partizani kryesues.

Me 7 javë nga fundi, Kukësi mban vendin e dytë dhe gjasat që të rivalizojë në garën për titullin kampion janë të pakta.

Të kuqve u mjaftojnë 4 ftore për ta hipotekuar titullin dhe sipas të gjitha gjasave do jenë kampionët e rinj të Shqipërisë, një trofe që mungon që prej vitit të largët 1993.