Vendosni fjalën kyçe....

Rama reagon për protestën, sulmon opozitën, i quan të dëshpëruar dhe pa të nesërme


Për protestën ka reaguar edhe Kryeministri Edi Rama i cili është solidarizua me policinë.

Rama nuk ka lënë pa sulmuar opozitën të cilët i quajti të dëshpëruar dhe pa të nesërme.

Solidaritet me çdo punonjës policie që në ditë si kjo, duhet të përballet me ekseset fizike të një politike të dëshpëruar, pa kokë, pa drejtim, pa të nesërme! Keqardhje për policët e plagosur nga goditjet qorre të dy partive të verbuara, që marshojnë në rrugën e vetëshkatërrimit”-shkruan Rama.