Vendosni fjalën kyçe....

Vrasja në Elbasan, policia jep detajet e para


Policia e shteti ka dhënë detajet e para për vrasjen në qendër të qytetit të Elbasan ku mbeti i vrarë avokati Ravik Gurra.

Sipas policisë ngjarja ndodhi në orën 19:35 një person i paidentifikuar akoma mbeti viktimë shtetasi me iniciale R.G 50-vjeç.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 19:35, në një lokal në Elbasan, nga persona ende të paidentifikuar është vrarë me armë zjarri shtetasi R.G., 50 vjeç, banues në Elbasan.

Shërbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli në të gjitha rrugët në hyrje e dalje si dhe po krehin zonën ku dyshohet se janë larguar autorët.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po grumbullon e fikson çdo provë që do shërbejë për zbardhjen e ngjarjes.

Një grup ekspertësh nga Departamenti i Policisë Kriminale në Policisë e Shtetit është nisur menjëherë në ndihmë të grupit hetimor për të bërë të mundur zbardhjen e shpejtë të ngjarjes.