Vendosni fjalën kyçe....

Kosova prezanton lojtarët e grumbulluar për Euro 2020


Kombëtarja e Kosovës do nisë fushatën eliminatore për Evropianin 2020. Ndeshjet e para për kombëtaren e drejtuar nga trajneri Challandes janë ato ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë.

Tekniku zviceran ka publikuar emrat e 24 lojtarëve që ka thirrur për këto 2 ndeshje të rëndësishme.

Ekipi i Kosovës ka bërë paraqitje mjaft të mira në Ligën e Kombeve dhe shpreson që edhe në kualifikuese të bëjë të njëjtën gjë edhe pse bën pjesë në një grup të vështirë.

Portierë: Samir Ujkani (Rizespor), Arijanet Muric (Manchester City), Visar Bekaj (Prishtina)

Mbrojtës: Amir Rrahmani (Dinamo Zagreb), Fidan Aliti (Kalmar), Mërgim Vojvoda  (Mouscron), Leart Paqarada (Sandhausen), Benjamin Kololli (Zurich), Arbenit Xhemajli (Xamax), Mirlind Kryeziu (Zurich)

Mesfushorë: Florent Hasani (Diosgyor), Bersant Celina (Sëansea), Valon Berisha (Lazio), Hekuran Kryeziu (Zurich), Herolind Shala (Valerenga), Idriz Voca (Luzern), Besar Halimi (Brondby), Arbër Zeneli (Reims), Milot Rashica (Bremen), Edon Zhegrova (Basel), Bernard Berisha (Akhmat)

Sulmues: Vedat Muriqi (Rizespor), Atdhe Nuhiu (Sheffield Wednesday), Lirim Kastrati (Lokomotiva Zagreb)