Vendosni fjalën kyçe....

Numërohen kutitë e para në Tuz, kryeson koalicioni shqiptar


Pak pas përfundimit të votimeve në komunën e Tuzit ka nisur edhe numërimi i votave.

‘BalkanWeb’ raporton se deri më tani janë numëruar 2 kuti votimi, ndërsa  5 të tjera pritet t’i nënshtrohen këtij procesi.  Sipas rezultatit paraprak koalicioni i shqiptarëve ka fituar 18 mandate nga 32.

Partitë shqiptare Alternativa Shqiptare, Unioni Demokratik dhe Lidhja Demokratike janë bashkuar në një koalicion me ermin “Malësia na bashkon”.

Kryesues i koalicionit shqiptar është Nik Gjeloshaj i cili kandidat përballë Mirza Pepiç të partisë së Milo Gjukanoviç.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *