Vendosni fjalën kyçe....

KQZ-ja e Kosovës nuk certifikon listën e deputetëve të Vetëvendosjes dhe AAK-së, kalojnë LDK-ja dhe PDK-ja


Lista për deputetë e Lëvizjes Vetëvendosje nuk është certifikuar nga KQZ-ja.

Kjo pasi që ‘pro’ certifikimit të listës së VV-së kanë qenë vetëm pesë anëtarë të KQZ-së.

“5 vota për, s’cerfitikohet lista”, ka thënë Valdete Daka, raporton Express.

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka zëvendësuar emrat që kanë probleme me ligjin e që janë rekomanduar të zëvendësohen.

Edhe lista e partisë AAK të Ramush Haradinajt nuk është certifikuar nga KQZ-ja, ndërsa janë certifikuar listat e LDK-së dhe PDK-së.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *