Vendosni fjalën kyçe....

Bardhi tregon pse asnjë parti tjetër nuk i merr mandatet e PD-së


Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, i ftuar në emisionin “Opinion”, ka dhënë shkaqet që detyruan opozitën të vendosë për djegien e mandateve si edhe ka përmendur se pse mandatet e PD-së nuk i merr asnjë parti tjetër.

Kemi ndjekur prej një viti e gjysëm të gjitha rrugët institucionale për të zgjidhur krizën ku e ka futur vendin Edi Rama. Kemi publikuar me prova me fakte dhe ai përfaqsim në Kuvend nuk është legjitim. Kemi ofruar një zgjidhje tjetër institucionale që ishte vettingu në politikë, Edi Rama e mori inicativën kushtetuese të opozitës e hodhi në kosh. Ai qeveris falë dosjes 339. Kemi kërkuar me këmbëngulje dënimin e çdo deputeti apo njeriu tjetër që është kapur në vjedhjen e votave”- deklaroi Bardhi.

Kthehemi në një Parlament monopartiak dhe kjo është përgjegjësi e Edi Ramës. E gjithë lista e PD-së do të ezaurohet dhe ligji nuk thotë më pas. Duhet të shterojë vetëm lista e PD dhe nuk ka më tutje sepse në zgjedhjet e kaluara nuk kishim koalicion”- deklaroi më tej Bardhi.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *