Vendosni fjalën kyçe....

Man.United ndëshkon Chelsea në Fa Cup


Manchester United ka fituar ndaj Chelsea në Stamford Bridge dhe kualifikohet në çerekfinale të FA Cup. 2-0 janë imponuar Djajtë e Kuq në shtëpinë e Bluve që pas humbjes katastrofike 6-0 me Man.City në kampionat sot marrin një tjetër goditje që ka peshën e daljes jashtë FA Cup.

Të besuarit e Ole Gunnar Solskjaer e kanë dominuar takimin duke shënuar dy herë në pjesën e parë. Anderr Herrera ka zhbllokuar shifrat në minutën e 31′, ndërsa goli i dytë ishte një goditje e bukur me kokë e Paul Pogba në të 45′.

Në pjesën e dytë Blutë e Londrës u përpoqën të ndryshojnë situatën, por më kot. Një tjetër natë e errët për trajnerin e Chelsea, Maurizio Sarri që sheh skuadrën të eliminohet nga FA Cup dhe ndjen tokën t’i dridhet nën këmbë.

Nga ana tjetër United hakmerret për finalen e 2018, ndërsa Chelsea i mbetet vetëm Kupa e Ligës dhe Europa League për të shpëtuar një sezon negativ.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *