Vendosni fjalën kyçe....

Arrestohen prindërit e ish-kryeministrit italian Renzi


Prindërit e ish-kryeministrit Italian Matteo Renzi janë vënë në pranga nga policia ditën e sotme.

Por pasi janë marrë në pyetje, gjykata ka vendosur arrest shtëpie për Tiziano Renzi dhe Laura Bovoli.

Prindërit e ish-kryeministrit akuzohen për mashtrime bankare dhe fatura false.

Lajmin për arrestimin e tyre e ka dhënë avokati Federico Bagattini, i cili e ka quajtur vendimin të pakuputueshëm dhe të pazakontë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *