Vendosni fjalën kyçe....

“Përdhunohet nxënësja nga 8 djem, fshihet krimi”, mesazhi i rëndë te Berisha


“Një nxënëse është përdhunuar dhe krimi është fshehur”, ky është mesazhi i rëndë që i ka mbërritur sot ish-kryeministri Sali Berisha.

“Përdhunohet nxënësja, fshihet krimi! Ndaj përdhunuesve nuk merret asnjë masë, anëtarësohen në FRESSH-in kanabist.

Lexoni mesazhet e qytetarëve dixhitalë! sb”, shkruan Berisha këtë të shtunë.

Mesazhi:

“Doktor përshendetje. Jam një zonjë nga Kavaja. Dua të denoncoj mënyrën flagrante se si drejton sot ZA e Kavajës zonja Sonila Peza. Prej 2 muajsh në shkollën 9-vjeçare “Rilindja” 8 nxënës të asaj shkolle kanë përdhunuar një vajzë. ZA dhe drejtoresha e saj nuk kanë marrë asnjë masë për këtë skandal. Kemi frikë të çojmë fëmijët në shkollë . Këto janë drejtoreshat e shkollave të rilindjes. Ju lutem publikojeni.

Përshëndetje doktor Berisha. Në shkollën 9-vjeçare “Rilindja “Kavajë perpara 1 muaji u përdhunua nga një grup prej 8 djemsh një vajzë 13 vjeçare. Kjo ngjarje është mbajtur e fshehtë nga të gjithë instancat. I gjithë qyteti e di .Respekte. Ju lutem anonim pasi ju e dini shumë mirë se çfarë ndodh më pas.”