Vendosni fjalën kyçe....

“Drejtori i ‘depolitizuar’ i Hipotekave në mbledhjen e PS-së” (FOTOT)


Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar disa foto dhe shprehet se Valdrin Pjetri, drejtori i Hipotekave ka qenë në mbledhjen e Partisë Socialiste dhe se nuk është i depolitizuar. 

“Keta jane skuthat e depolitizuar te narko organizates kriminale te Rilindjes! Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital! Valdrin Pjetri qe gjoja ishte i depolitizuar dhe fituar me konkurs postin e drejtorit te hipotekave eshte ne mbledhjen e partise socialiste”, shprehet Berisha. 

Valdrin Pjetri është drejtori i ri i Përgjithshëm i Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme. Ai erdhi në këtë detyrë pas shkarkimit të Elion Semanajt nga ky post nga ministrja Gjoni.