Vendosni fjalën kyçe....

Parlamenti mblidhet nesër në seancë të jashtëzakonshme


Parlamenti pritet të mblidhet ditën e nesërme në një seancë të jashtëzakonshme.

Seanca është kërkuar nga kryeministri Rama dhe do jetë për miratimin e dekreteve të presidentit Meta për ndryshimet në qeveri.

Presidenti Meta i dekretoi të gjitha propozimet e Ramës për ndryshimet në qeveri me përjashtim te emrit të Gent Cakajt, si ministër i Jashtëm.

Pas kësaj, kryeministri Rama nisi një sulm ndaj presidentit Meta në rrjetet sociale dhe televizione.

Ditën e djeshme, pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste, kyeministri Rama deklaroi se do e mbulonte vetë pozicionin e ministrit të Jashtëm, deri në zgjidhjen e ngërçit me presidentin në gjykatën e re Kushtetuese.